FAQ
Najczęściej zadawane pytania
 • Jak zamówić/kupić Uszy latexowe?

  Najprościej jak się da, ponieważ zazwyczaj mamy je na magazynie wystarczy napisać email z zamówieniem. Do szybkiej i sprawnej wysyłki w emailu powinny się znaleźć:

  #jaki model protez? I ile sztuk (np. 2x Elf Standard)
  #ile buteleczek kleju? (np. 1x Mastix)
  #imię i nazwisko
  #ulica /numer domu
  #kod pocztowy - miasto
  #telefon kontaktowy (potrzebny kurierowi)


  W emailu zwrotnym potwierdzę przyjęcie zamówienia – podam nr konta i podliczę całość. Jeśli Danego modelu niema na stanie – to znaczy, że niema ;) i trzeba troszkę się wstrzymać z zamówieniem.
 • Na kiedy będzie gotowe?

  Bez względu na porę roku czy sezonu, terminu mamy dość długie. Pełne zestawy zbroi i kostiumy są realizowane w ciągu 2-3 miesięcy. Drobne detale jak paski, żabki czy karwasze możemy wykonać maksymalnie do 4 tygodni.

  A protezy czyli gotowe akcesoria od ręki – jeśli są akurat na magazynie.
 • Dostanę jakąś zniżke?

  Nie. Większośc moich prac to przedmioty na zlecenie. Co zatym idzie, jeśli chcesz wydać mniej to mogę dostosować produkt do twoich możliwości finansowych. Mogę zrobić coś fajnego za 100zł mogę zrobić coś fajnego także za 5000zł. To zależy od Ciebie ;)
 • A jak zamówię kilka rzeczy to dostane tą zniżke, czy nie?

  Jak wyżej. Ilość zamówionych przedmiotów może jednak wpłynąć na ostateczną cenę jeśli zamawiasz komplet. Para karwaszy może kosztować 150zł, pasek 50zł i żabka około 40zł ale jeśli możemy zrobić to wszystko na raz to jest nam łatwiej i szybciej – wiec cały komplet zamknął by się w 150zł (zamiast w 190zł)
 • A jak dostarczę materiał to uszyje mi pan coś z tego?

  Nie, nie zrobie tego. Sam wiem lepiej z jakim materiałem pracuje się najlepiej a na odległość nie można stwierdzić czy Ty jako klient będziesz mieć dobry materiał do obróbki. Pyzatym posiadamy dostęp do hurtowni i producentów skór i hardweru metalowego i zazwyczaj nasze materiały są tańsze niż można kupić gdziekolwiek indziej.

  Co innego jeśli chodzi o np detale wykończeniowe. .. nity klamry, okucia. To są materiały które można mi dostarczać. Pod warunkiem jednak jeśli są dla nas zupełnie nie dostępne.
 • Czemu tak tanio?

  Bo staramy się być konkurencyjni... bo wyszukujemy najtańszych źródeł materiałów. Bo stosujemy sztuczki i zaginamy czaso-przestrzeń... bo mamy własnych niewloników :P
 • Czemu tak drogo?

  Wiele naszych prac pochłania ogromną ilość pracy, staramy się także kłaść nacisk na ich funkcjonalność i wytrzymałość. Wszystkie Customy są wykonywane ręcznie, szyjemy ręcznie, kleimy i malujemy ręcznie. Nad każdym projektem bardzo długo się zastanawiamy, jak będzie używany jak będzie się zużywać.
  I to wszystko jest razem bardzo drogie.
 • A jak dam zdjęcie to zrobi pan takie samo... ?

  Myśle że tak.... jeśli mam coś skopiować to nie widze przeszkód. Jeśli coś widniejącego na obrazku ,fotografii , przerasta moje kompetencje... to nie omieszkam o tym poinformować... ewentualnie zmienię ten stan rzeczy i nauczeę się nowej technologii (zwykle mi się to udaje)

 • Trzeba spytać o konkretną rzecz. W obecnej chwili nie kopiuję produktów innych rzemieślników , mogę co najwyżej sugerować się ich pracą wedle życzenia - Wiecie prawa autorskie, plagiaty i ten stuff ;)

  Przeniesienie do rzeczywistości jakiegoś fanArtu czy zbroi gry komputerowej jest już bardziej możliwe, ale nadal musimy przestrzegać praw autorkich.
 • A czy mogę mieć zastrzeżenia co do wykonania?

  Tak... zawsze można troszkę pomarudzić.... ale ja też będe nierzadko oponować, bo zdarza się że po naniesieniu zmian ostateczny produkt będzie wyglądać jak "sardynka w dżemie" albo jak "naleśnik z ketchupem" dlatego musze stać na straży dobrego smaku (o ile go posiadam :P ) i nie będe się zawsze zgadzał z prośbami o przerobienie buta na taki czy inny kształt. Ale generlalnie tak, można mieć uwagi ;)

  (tyczy się to oczywiście sztywnej oferty w ceniku - nie "nowych" zamówień)
 • Czym utwardzasz skóre?

  Nie powiem :P Nie będe zdradzał wsztystkich swoich tajemnic... Powszechnie i tak wiadomo że skóre można gotowac w wosku czy w wodzie. Ale ja i tak nie powiem czego używam. I nie będe ułatwiał sprawy. Bo używam kilku unikalnych technologii które sam wymyśliłem :P
 • Uprawiasz marihuane?

  Nie :) wbrew powszechnym podejrzeniom nie hoduje tejże roślinki :)
  (ja to niewiem skąd te ludzie wpadają na takie pomysły - bo naprawde często słysze to pytanie) :P
 • Czy zrobisz mi takie nagolenice jak mają wokaliści Behemota?

  NIE!
 • Czy zrobisz mi pas/karwasze/kamizelkę/medalion Wiedzmina?

  NIE! NIE! NIE! Po pierwsze jest akcesoria prezentowane w grze są nierealistyczne i nie będą funkcjonować tak jak na obrazkach z gry. Po drugie są tak bardzo zwyczajne że możemy stworzyć znacznie lesze rzeczy. Po trzecie odwzorowanie kształtów i proporcji Wiedzmińskiego ekwipunku pochłonęło by ogromne pieniądze niewartego samego wyglądu. I po czwarte wierne kopie wizerunków z gry są łamaniem praw autorskich.

  Możemy natomiast wykonać adaptację ekwipunku w naszym designie. Pochwa na plecy, torebeczki przez klatę na pasku, sakwy i karwasze.

  Będzie to kosztować: 1107zł
 • Czemu parszywy flafusie nie odpisujesz na moje maile?!?

  Przepraszam, dostaje bardzo dużo emaili i czasem nie nadążam z odpisywaniem. A niektore dają mi sporą zagwozdkę i muszę się nad nimi zastanowić, co mam odpowiedzieć, jak coś wycenieć i czy wogóle mogę coś takiego zrobić.
  Nie chce was zbywać wysyłając mechaniczne maile z autorespondera typu: "Dziękujemy, wasz emial trafił do biura farmerowni, rozpatrzymy go w cigu 10 dni roboczych"

  Ogłoszenie bezpłatne: Przyjmę sekretarkę na ½ etatu.
  wymagania:
  - szeroka znajomość fantastyki, gier.
  - co najmniej 5 lat doświadczeń w zawodzie. - wiek 19-22lata.
  - wymiary 95-60-105
  - kasztanowe włosy.
 • Dlaszego na stronie jezd tyle błenduw ortograficznych i litórwek?

  Bo autor jest analfabetą
 • Co to nity?

  Nity to nic innego jak dodatek służący do mocowania czegoś na stałe. Nity klepane są robione z miękkiego metalu. Nisko węglowej stali, miedzi, mosiądzu albo z aluminium. Służą do łączenia metalu. Ew. jako element łączący metal ze skórą. Rzadziej jako dekoracja.
 • Co to nity kaletnicze?

  Też nity i też służą do łączenia tyle, że głównie skóry. (skaj i materiał pominę "głośnym milczeniem") składają się z dwóch elementów. trzpienia i grzybka.. rozmiary i kolory są przeróżne... ponieważ jest to wytwór przemysłowy używa się je głównie w niehistorycznych przedmiotach. Najczęstsze materiały to bardzo miękka stal powleczona niklem bądź mosiądzem(czasem patynowanym). Bywają też oksydowane lub lakierowane.... ale te dwie techniki nie nadają trwałego koloru mają tendencje o zdzierania się. Lakierowane jednak zdarzają się w bajecznych barwach. pomarańcz, czerwień, niebieski... i inne takie duperele do dziecięcych plecaków ;P

  Nity kaletnicze to świetna rzecz. Są tanie, trwałe i łatwe w montażu. a jak jest ich odpowiednio dużo to można nimi dekorować.
 • Co to pukle?

  Pukle to typowa ozdoba kaletnicza. Nie służą do mocowania czegokolwiek. Mają jedynie wyglądać. Pukle są puste w środku i wypukłe, to nic innego jak kawałek blaszki z kształtem nadanym przez uderzenie matrycy. zwykle mają 2-3 nóżki do zagłębienia w skórze i zagięcia z drugiej strony. Różnie u nich z trwałością. Jedne trzymają się jak rzep psiego ogona a inne jak 100zł w portfelu 10 latka. ;P
 • Co to ćwieki?

  Ćwieki to też ozdoba. Bynajmniej nie są trwalsze. Są za to masywniejsze i bardziej mięsiste przez co droższe . Większość jest odlewana ze współczesnych stopów klamerkowych (nazw których nie wymienię bo język się łamie a i satanizmem srogo powiewa przy tak udziwnionych stopach metalu z Bóg wie czym) ...z racji czego są kruche. No niestety. I niektóre się odłupują albo łamią. Z zasady im mniejszy ćwiek tym więcej ma szansy na przeżycie. Ćwieki z nóżkami wcale nie są trwalsze.

  Ale żeby nie straszyć... każdy detal ma swoje przeznaczenie... kolce na obroży nie będą się łamać bo nie mają o co (no chyba że nosi ją pies, ale raczej nie psy miałem na myśli tylko nastolatki ;D) Z kolei ćwieki na pasku to częste wizyty u kaletnika - zawsze coś się urwie o rękaw.
 • Co to oczka?

  Oczka to błogosławieństwo technologiczne... co prawda oczka to stary wynalazek nawet bardzo stary... ale rozpowszechniony wraz z rozwojem masowej produkcji. Materiały jak w przypadku nitów. Oczka służą do zabezpieczenia dziurek w skórze. Przy wszelakich wiązaniach. Ale są też często używane jako ozdoba. Szczególnie, że są nie do zdarcia jako element wykończeniowy.